Image (Belga) De Amerikaanse Food and Drug Administration (FDA) heeft beslist nieuwe waarschuwingen te verspreiden over het mogelijke risico op plotse doofheid bij het gebruik van Viagra en andere middelen tegen impotentie. Hoewel geen enkele oorzaak werd vastgesteld, bleek er een sterk verband tussen het gebruik van deze geneesmiddelen en een plots gehoorverlies. Sinds 1996 zijn in de VS 29 gevallen bekend. Dat rechtvaardigt de waarschuwing, aldus de FDA. "Gezien doofheid normaal toegeschreven wordt aan ouderdom, hebben een aantal patiënten er misschien niet over gesproken met hun arts", zegt de FDA. In de 29 gevallen ging het om verlies van gehoor aan één oor. Bij een derde was de doofheid maar tijdelijk. De FDA vraagt de gebruikers van Viagra en soortgelijke geneesmiddelen die plots het gehoor verliezen contact op te nemen met hun arts en hun behandeling onmiddellijk stop te zetten.

Bron:DWM / DovenNieuws